Vilniaus g. 7 Virbalis, Vilkaviškio r.
El. paštas:. slopeta@gmail.com
Tel:. (8 611) 49622

<< balandis, 2020 >>
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Apie mus

Mintis steigti bendruomenę brendo keletą metų, kol pagaliau 2004 metų vasario 12 dieną susirinko iniciatyvinė grupė ir nutarė tai įgyvendinti. Buvo nutarta bendruomenės steigiamąjį susirinkimą sukviesti vasario 21 dieną. Į steigiamąjį susirinkimą susirinko ir bendruomenės steigimo sutartį pasirašė 31 seniūnijos gyventojas. Juridinių asmenų registre bendruomenė įregistruota 2004 06 23.

Bendruomenės nariu gali tapti bet kuris veiksnus pilietis, gyvenantis, dirbantis ar besimokantis Virbalyje ar seniūnijoje, taip pat asmenys, ne jaunesni kaip 15 metų amžiaus ir atstovaujantys vaikų ir jaunimo interesams.
Vykdydama savo veiklą bendruomenė vadovaujasi įstatais.
Šiuo metu bendruomenė vienija 126 narius, kurie aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje, organizuoja įvairius renginius, pažintines ekskursijas.

Bendruomenės veiklos kryptys:
  •  Sukurti bendruomenės namus;
  • Gerinti gyvenamąją aplinką;
  • Rūpintis gyventojų saugumu ir vienišų žmonių globa;
  • Organizuoti įvairius kultūrinius renginius;
  • Dalyvauti rajono ir respublikos kaimo bendruomenių sąjungų bei Vietos veiklos grupės veikloje;
  • Vykdyti projektinę veiklą;
  • Skatinti jaunimo iniciatyvas ir bendravimą tarp kartų;
  • Gerinti tarpinstitucinį bendravimą ir bendradarbiavimą.
Virbalio bendruomenė nusprendė atgaivinti buvusį labai garsų ir žinomą Žolinės jomarką, vykusį turgaus aikštėje. Virbalis nuo pat savo kūrimosi pradžios buvo numatytas reikšmingu Užnemunės prekybos ir amatų centru. Jau XVI a. pabaigoje jis toks ir buvo. Apie tai byloja faktas, kad tuo metu savo prekes Virbalio turguose pardavinėjo Gardino puodžiai. Čia kasmet vykdavę prekymečiai, jomarkai. Didžiausi jomarkai vykdavę per Žolinę. Ir visa tai įvyko dabartinėje miesto aikštėje, vadintoje turgaviete. Taigi įvykęs Žolinės jomarkas ne tik surengė šventę, bet ir nori priminti apie jau prieš puspenkto šimtmečio šioje aikštėje virte virusį aktyvų, jo gyventojams labai svarbų prekybos ir amatų gyvenimą. XVII a. Virbalyje buvo įregistruotos kalvių, šaltkalvių, ginklininkų, pelininkų, batsiuvių ir siuvėjų brolijos. Vėlesniais laikais čia dar veikė šerių perdirbimo, baldų, betono, paminklų, tepalų, žemės ūkio mašinų, aliejaus, dešrų, gazuoto vandens, saldainių ir kitos įmonės.
Bendruomenė ..Virbalio vartai“ visus sukvietė į istorinę miesto aikštę, kuri yra Lietuvos urbanistikos paminklas, prisiminti šias senas ir miesto bei seniūnijos gyvenimui svarbias verslo ir amatų tradicijas. Atgaivinti tai, kas vyko prieš kelis šimtmečius yra pernelyg sudėtinga, tačiau svarbiausia tradicija – Virbalio jomarkas. Dabar Žolinės jomarke savitus savo amatus ir darbus demonstruoja šiandieniniai miestelio ir seniūnijos meistrai, amatininkai. Šventėje dirbinius ir verslus demonstruoja apie 35 amatų meistrai. Vienas unikaliausių dalykų tai, jog visi amatininkai yra vietiniai žmonės. Čia galima ne tik pasigrožėti, bet kai ką paragauti ir pabandyti patiems pasigaminti iš to, ką gamina ar sukuria amatininkai. Atėjusieji į jomarką, gali pamatyti odos apdirbimo ir medžio drožėjų, pynimo vytelėmis ir vilnos vėlimo, virvių vijimo ir molio dirbinių, mezgimo, nėrimo ir siuvinėjimo bei kitokių rankdarbių meistrų dirbinių. Galima paragauti šviežiai sumušto sviesto, suslėgto sūrio, naminės giros ir alaus. Visus praalkusiu gaspadinės vaišina trijų rūšių blynais ir arbata iš senovinio, malkomis kūrenamo virdulio, skania kopūstine ir rūkyta karka, ant iešmo kepamu avinu. Taip pat galima čia pat apsikirpti bei susišukuoti arba apsilankyti pas siuvėją. Čia pat audžiamos tautinės juostos, demonstruojami kiti audėjų darbai. Čia galima ne tik pamatyti, bet ir įsigyti įvairiausia technika atliktų paveikslų. Portretą ar draugišką šaržą čia pat piešia dailininkas.

Bendruomenė dalyvauja įvairiuose projektuose, organizuoja įvairius literatūrinius renginius, kiekvienais metais vyksta į ekskursijas, organizuoja išvykas į teatrą. Vyksta labai glaudus bendradarbiavimas su kultūros centru, miestelio biblioteka.
Visus besidominčius bendruomenės veikla, turinčius idėjų ir pasiūlymų, kviečiame kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį 17 valandą į miesto biblioteką, kur vyksta nuolatiniai mūsų susirinkimai- diskusijos.
Nuo 2015 metų sausio 21 dienos savo veiklą pradėjo bendruomenės "Senųjų amatų centras".
Centre galima užsisakyti edukacines programas, pasimokyti amatų, paragauti kulinarinio paveldo produktų. Todėl  kviečiame pas mus apsilankyti. 
Ne viena šalies bendruomenė apsilankė pas mus su pažintiniais vizitais, susipažinom, užmezgėm draugiškus ryšius, tad nesnauskit ir Jūs, mes Jūsų laukiam arba kvieskit į svečius ir atvyksim.